close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • LISTA ADWOKATÓW, NOTARIUSZY ORAZ TŁUMACZY

 • Przykładowa lista adwokatów oraz tłumaczy działających w okręgu konsularnym Konsulatu Generalnego RP w Kurytybie:

   

  • Przykładowa lista adwokatów - KLIKNIJ
  • Przykładowa lista tłumaczy - KLIKNIJ

   

  Konsulat Generalny RP w Kurytybie nie bierze odpowiedzialności za jakość świadczonych usług oraz inne zobowiązania mogące wyniknąć z zatrudnienia wymienionych osób lub kancelarii.

   

  Informujemy, że Konsul RP wykonuje tłumaczenia urzędowe, a także poświadcza tłumaczenia, więcej: Sprawy prawne.

   

  Uwaga: konsul RP w Brazylii może tłumaczyć tylko i wyłącznie dokumenty brazylijskie, sporządzone w języku portugalskim. Dokumenty sporządzone w innych językach (hiszpański, angielski, niemiecki, rosyjski itp.) muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego w Polsce.

   

  Dokumenty brazylijskie przedstawiane w urzędach i instytucjach na terenie Polski powinny zostać przetłumaczone w polskiej placówce konsularnej na terenie Brazylii lub przez tłumacza przysięgłego w Polsce. Lista polskich tłumaczy przysięgłych wpisanych na listę prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa. Lista w formie PDF: KLIKNIJ.

   

  Polskie dokumenty przedstawiane w brazylijskich urzędach i instytucjach powinny zostać przetłumaczone przez BRAZYLIJSKICH tłumaczy przysięgłych, zarejestrowanych w stanowej Izbie Handlowej (Junta Comercial do Estado). Aktualnie w Brazylii listy zarejestrowanych tłumaczy z języka polskiego są dostępne w stanach:

   

  Stan Paraná

  Stan São Paulo

  Stan Rio de Janeiro

   

  Adresy kancelarii prawnych zarejestrowanych w okręgu konsularnym KG RP w Kurytybie można znaleźć na tej stronie internetowej: KLIKNIJ.

   

  Adresy notariuszy zarejestrowanych w poszczególnych stanach znajdujących się w okręgu konsularnym KG RP w Kurytybie można znaleźć na tej stronie internetowej: KLIKNIJ.

   

  W razie zapotrzebowania na tłumaczenia w celach prywatnych (np. listy, kontakty i spotkania prywatne lub służbowe, dokumenty do wniosku o poświadczenie obywatelstwa, turystyka, ciekawostki, książki i artykuły itp.) Konsulat może wskazać innych tłumaczy - proszę wysłać zapytanie na adres curitiba@msz.gov.pl.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: