close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 sierpnia 2017

  Grafiki polskiego artysty, Tadeusza Kurka, ilustrujące pejzaże polskich miast prezentowane są w centrum Kurytyby

  W dniu 9 sierpnia, w należącym do władz miasta Kurytyby muzeum Memorial de Curitiba zainaugurowana została wystawa prac polskiego artysty Tadeusza Kurka. Na wystawę składa się 70 oryginalnych prac graficznych przekazanych przez autora za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych prezentujących „polskie stolice”. Memorial de Curitiba, to najważniejsza i najnowocześniejsza sala wystawowa podlegająca Fundacji Kulturalnej miasta Kurytyba. Muzeum, do którego wstęp jest bezpłatny, znajduje się przy głównym wejściu na zabytkowe centrum miasta, przez co dziennie odwiedza je około kilkaset osób.

   

   

  W trakcie inauguracji wystąpił polonijny zespół folklorystyczny „Junak” oraz chór im. Św. Jana Pawła II. Odczytano list artysty do Polonii w Brazylii, głos zabrali Konsul RP oraz wicekonsul RP, Dyrektor Fundacji Kulturalnej Miasta Kurytyby, Beto Lanza oraz Dyrektor Muzeum Solar do Barao, Juliana Kudlinska.

  Wystawa będzie prezentowana w Kurytybie do dnia 3 września. W drugiej połowie września przewidujemy prezentację podarowanej Konsulatowi RP w Kurytybie części wystawy w miejscowości Erechim, w Stanie Rio Grande do Sul, a następnie w Porto Alegre.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: