close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 lutego 2017

  Warszawska aktorka, Bella Olejnik, z występem dla kurytybskiej Polonii.

  W piątek 10 lutego przebywająca w Brazylii Izabella Olejnik wystąpiła w Kurytybie dla Polonii mieszkającej w tym mieście, prezentując poetycki recital własnego autorstwa. Na program złożyło się 10 popularnych piosenek polskich autorów, m. in.Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, w aranżacji Jerzego Satanowskiego. Warszawska aktorka znana pod pseudonimem Bella Olejnik zgodziła się wystąpić bezpłatnie. Zamierzeniem organizatorów było zaprezentowanie polskojęzycznego programu. Mając świadomość, że mimo polskich korzeni większość publiczności napotyka trudności w zrozumieniu wykonywanych w języku polskim piosenek. Z myślą o tych osobach, przed każdym utworem był odczytywany jego poetycki skrót w języku portugalskim.

   

  Zdjęcie: Dulce Osinski

   

  Licznie zgromadzona publiczność z zaciekawieniem przysłuchiwała się piosenkom i nagrodziła artystkę rzęsistymi oklaskami.

   

   

  Recital został zorganizowany wspólnym wysiłkiem Konsulatu Generalnego RP w Kurytybie i Domu Kultury Polska Brazylia przy wsparciu prywatnych polonijnych sponsorów oraz pomocy instytucjonalnej Towarzystwa Kościuszko, BRASPOLu i przede wszystkim Towarzystwa im. J. Piłsudskiego, które udzieliło gościny w swojej siedzibie na realizację wydarzenia.

  Zdjęcie: Bella Olejnik w Tow. im. J. Piłsudskiego w Kurytybie / Dulce Osinski

  Plakat zapowiadający występ:

   

   

   

  1 Bella
  3 Bella
  5 Bella
  7 Bella
  9 Bella
  IMG_0556
  IMG_0559
  IMG_0570

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: